Popri fašiangovej karnevalovej zábave sme pochovali basu a "poslali" ju na odpočinok

Tradície v našej obci sa neustále udržiavajú, čoho dôkazom je aj veselé pochovávanie basy. Popri karnevalovej zábave naši "Ochotní divadelníci" pochovali basu a poslali ju na zaslúžilý odpočinok po dobu 40-tich dní. Počas celej zábavy nás hudobne sprevádzala skupina ONYX a DH Podolanka.

Program pozostával z dvoch častí. Najskôr si metalisti prišli vziať basu, ktorá však nakoniec zomrela. Potom prišla "hvezda Stela" Veronika, ktorá pochodila všetky dziery sveta a nakoniec sa dostala do Podolia, kde hľadala managéra. Managérom sa stal "farár" Juraj. Ten ju poslal na miesto, ktoré hľadala. Následne prišla nervózna babka, ktorá na všetko frflala a farára upozornila, že basa zomrela. Potom nasledovali piesne v podaní speváčok a spevákov.

V druhej časti už išlo o samotné veselé pochovávanie basy. Tu sa prihovoril organista "rocker" Tomáš k občanom a po ňom nasledoval vtipný príhovor "farára", ktorý zhodnotil našu obec a jej ľudí za posledný rok.

Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek mierou pričinili o túto veselicu a zábavu. Ďakujeme divadelníkom, speváčkam, harmonikárovi Jojovi, členkám klubu dôchodcov, mládežníkom a ostatným občanom. Taktiež ďakujeme aj poslancom a pracovníčkam OcÚ, ktorí sa pričinili o túto zábavnú akciu.

 

foto: Magdaléna Červeňanská

Publikované: 16.2.2019 21:54:56 | Aktualizácia: 3.3.2019 15:56:45 | Zobrazené: 1251
toplist