Hodový víkend v Podolí

Posledný víkend v apríli sme mali v našej obci HODY. Aj tento rok si obec pripravila pre občanov zaujímavý program. V sobotu si občania mohli ísť pozrieť futbalový zápas medzi OŠK Podolie a Uhrovcom. Naši hráči súperovi podľahli 4:1. Rodiny s deťmi si mohli ísť do miestneho kina pozrieť bábkové divadlo Zlatá priadka. Sobotu sme zakončili hodovou zábavou. Zábava začínala o 19.30. So slabším rozbehom sa nakoniec sála krásne zaplnila a organizátori si povedali, že sa oplatilo zorganizovať takúto akciu. Východniarska skupina TRAKY mala vystúpiť o 21h, ale vzhľadom na nepredvídateľné problémy počas cesty k nám chlapci dorazili až o 22h a hrať začali okolo pol 11. Vôbec to však nevadilo, pretože svojím vystúpením dostali všetkých prítomných do "varu". Po nich nasledovalo vystúpenie Mafie Corner, ktorý tiež nenechal prítomných sedieť a postaral sa o parádnu zábavu. Počas celého večera sa o zábavu starala výborná hudobná skupina Better Time s výborným výberom piesní a taktiež aj spevom. Zábava sa ukončila o 4h ráno.

"Do organozovania tejto zábavy sme išli s obavou, či sa ľudia takpovediac chytia a prídu sa zabaviť, nakoľko veľa ľudí rozpráva (najmä starší), že si nemajú kam vyraziť v našej obci. Preto sme to takto vymysleli a dovolím si tvrdiť, že to bolo úspešné. Niekto by si mohol povedať, že bolo málo ľudí, ale naše ciele boli skromné. Zabaviť sa prišlo 230 ľudí. Kto bol na zábave, ten určite neoľutoval. V budúcom roku budeme chcieť opäť takúto zábavu zorganizovať." Zhodnotil starosta obce Rastislav Bobocký.

V nedeľu sme oslávili hody sv. omšou, veď práve sv. Juraj je patrónom našej farnosti. Počas celého dňa bol otvorený Park miniatúr, kde bol deň otvorených dverí a o 16h práve tu vystúpila dychová hudba Drietomanka. Vystúpenie DH bolo veľmi krásne.

 

Foto: Rastislav Bobocký

Publikované: 28.4.2019 19:58:52 | Aktualizácia: 28.4.2019 20:08:18 | Zobrazené: 1331
toplist