Aktuality

Aktuality

Obec Podolie si prevzala 9.10.2015 od MV SR Protipovodňový vozík
10.10.2015

Obec Podolie si prevzala 9.10.2015 od MV SR Protipovodňový vozík

V piatok poobede 9.10.2015 prevzala starostka obce AnnaČechvalová v Trenčíne z rúk podpredsedu vlády, ministra vnútra Roberta Kaliňáka protipovodňový vozík, ktorý prideľovali obciam postihovaným povodňami z MV SR. Vozík sa dá zapojiť za osobné i nákladné auto, je vybavený najnutnejšími pomôckami použiteľnými pri povodniach. Napríklad kalovým čerpadlom, motorovým kalovým čerpadlom, plávajúcim čerpadlom, elektrocentrálou, osvetlením, hadicami i ručným náradím.
I keď sú to výborné pomôcky, dúfajme, že ich nebudeme v obci musieť použiť a ak, tak iba na predvádzanie deťom v škole, či na cvičné skúšky.


Workoutové ihrisko v Podolí a výsadba okolia 8.9.2015
1.10.2015

Workoutové ihrisko v Podolí a výsadba okolia 8.9.2015

V spolupráci s reláciou STV sme dokončili úpravy a výsadbu okolo nášho nového workoutového ihriska na Slnečnej ulici. Sme radi, že sa dobrá vec podarila. Za spolupráce našich mladých cvičiteľov, okolitých občanov a najmä pána Petra Bigoša, ktorý je našim občanom a dlho spolupracuje s reláciou Hurá do záhrady, spoločnými silami skrášlili nielen okolie ihriska, ale i verejné priestranstvo. Všetkým ďakujeme. V prílohe si môžete pozrieť niekoľko fotografií z výsadby a ak ste si 27.9.2015 nestihli reláciu v TV pozrieť, môžete tak urobiť na internete na adrese http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/8133/76021 .


4.9.2015

Nový oznam o odstavení časti jazdného pruhu štátnej cesty Podolie - Pobedim v obci

Oznamujeme občanom, že od pondelka, t. j. 5.10 2015, v 41. KT 2015, bude pravý jazdný pruh na štátnej ceste III. triedy v smere Podolie-Pobedim (od cesty Hlboká po koniec obce smerom na Pobedim), v ktorom je uložené vodovodné potrubie frézovaný do hĺbky 30 cm a následne asfaltovaný. Bližšie čítajte vpravo v Oznamoch obce.


Oslavy 71. výročia SNP 28.8.2015
30.8.2015

Oslavy 71. výročia SNP 28.8.2015

Každoročne si obec Podolie pripomína začiatok vypuknutia SNP. Aj v piatkový horúci podvečer 28. augusta 2015 sa zišli hostia a naši občania, aby si pripomenuli toto výročie. Hosťami obecných osláv boli členovia Oblastného výboru SZPB v Novom Meste nad Váhom: Ppkl. Dr. Kamil Krištofík - podpredseda Oblasného výboru SZPB v Novom Meste nad Váhom, Plk. Ing. Jozef Dvorštiak, Pplk. Ing. Milan Kadlečík, Kapt. Ing. Ján Sedíle, kPpkl. Ing. Vladimír Trgala, Nadpr. Pavel Jeřala a Viliam Solovič. Našich osláv sa zúčastnili i členovia Zväzu vojakov SR: Plk. Dr. Štefan Bumbál, Ppkl. Dr. Jozef Putirka, Pplk. Ing. Jozef Dorotčin, Pplk. Vladimír Ješko a Pplk. Ing. Peter Franko. Naši hostia sa vracali zo súťaže v streľbe z Levíc o Pohár prezidenta SR, kde získali 1. miesto. Gratulujeme!
Po Hymne SR, predniesol báseň Bohumil Čechvala. Starostka obce privítala všetkých prítomných a slávnostný príhovor predniesol Ppkl. Dr. Kamil Krištofík. Členovia OV SZPB odovzdali pani Márií Radošinskej Čestné uznanie.
Na záver oficiálnej časti pán Pavel Jeřala spolu so starostkou zapálili vatru, ktorá je - symbolom SNP.
Za prípravu a realizáciu osláv ďakuje starostka obce pracovníkom Obecného úradu v Podolí, pánom Petrovi Čechvalovi za uvarenie gulášu, Bohumilovi Čechvalovi za prednes básne, Miroslavovi Mrekajovi za krásny ohňostroj, Jozefovi Ferancovi za mäso a špekačky a DH Podolanka za hudobný doprovod osláv.
S úctou spomíname na všetkých, ktorí pred 71 rokmi opustili svoje domovy a nasadili svoje životy za oslobodenie našej vlasti od fašizmu v SNP.


Darovali sme KRV 22.6.2015 v malej sále KD Podolie
4.7.2015

Darovali sme KRV 22.6.2015 v malej sále KD Podolie

Dňa 22.6.2015 sa uskutočnil v Podolí historicky prvý mobilný odber krvi. Obrovská vďaka patrí všetkým ochotným ľuďom, ktorí chceli darovať to najvzácnejšie, čo človek má - svoju krv. Počet darcov nás všetkých veľmi milo prekvapil - 45 darcov by bolo pekným číslom aj pre obce, v ktorých má mobilný odber dlhodobú tradíciu.
Zároveň ďakujem sponzorom, OCU Podolie-za poskytnutie priestorov a vybavenia, Vacuumschmelze Horná Streda - za pokrytie nákladov na občerstvenie, PD Podolie - za doplnenie červených krviniek vo forme kvalitného vínka, PM Print Nové Mesto nad Váhom- za vytlačenie letákov
a p. Lednickej Marte za napečenie sladkých dobrôt a mojej rodine za pomoc pri organizácii. V mene všetkých, ktorým vaša krv pomôže Vám ĎAKUJEM! Hlavná organizátorka Silvia Maráková.


1.7.2015

ROEP - materiály sú k nahliadnutiu od 1. júla 2015 v zasadačke OcÚ Podolie

Spracovatelia spolu s katastrálnym odborom OÚ v N.M.n.V. priniesli všetky materiály týkajúce sa ROEP na obec, do zasadačky, k nahliadnutiu do nich, pre všetkých spoluobčanov. Bližšie čítajte v Oznamoch obce.


1.7.2015

Od 1. júla 2015 pracuje Stavebný úrad obce Podolie priamo v Podolí.

Pre svojich občanov sme priblížili vybavovanie stavebných vecí do našej obce. Skončili sme zmluvnú spoluprácu so Spoločným úradom v Novom Meste nad Váhom v časti stavebných vybavovaní a vrátili sme ich späť do našej obce, ako stavebnému úradu. Bližšie čítajte v oznamoch obce.


Furmanské preteky 27.6.2015 v Podolí
29.6.2015

Furmanské preteky 27.6.2015 v Podolí

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a bezchybnom priebehu Furmanských pretekov v Podolí. Celkové umiestnenie: 1. miesto Fízek Marián, Hrádek, ČR, 2. miesto Gnida Peter, Vitanová, SR, 3. miesto Játy Patrik, Pšurnovice, SR, 4. miesto Kubica Piotr, Žywiec, PL. Ostatné výsledky a niekoľko fotografií si môžete pozrieť v prílohe, keď kliknete na


Na ulici Slnečná dobudovávame workoutové ihrisko
19.6.2015

Na ulici Slnečná dobudovávame workoutové ihrisko

Dňa 18.6.2015 nám na pripravenom podklade, postavila vybratá firma, z kovových dielcov, workoutové ihrisko, pre cvičencov nad 15 rokov (môžu i zdatnejší mladší). Je to vlastne vonkajšie fitness cvičisko. Používa sa i výraz Street-workout, v preklade cvičenie na ulici a je kombináciou atletických a kalisthenických cvičení. Na náradí sa cvičí vlastnou váhou tela a tak si vlastne rozvíjame celé svalstvo. Chceme motivovať čo najviac mladých ľudí, aby sa vyhýbali krčmám a nebezpečným veciam, ako napríklad sú drogy a radšej si prišli zacvičiť. Ihrisko ešte nie je úplne dokončené (povrch bude dosypaný "kačírkovým" kameňom, aby pri páde nedošlo k zraneniu) a tak na ňom je ešte do tejto doby zakázané cvičiť. Dosypanie povrchu ihneď oznámime a pripravujeme zároveň otvorenie s predvedením cvičenia od "profesionálov". Foto - klikni na


V nedeľu 14.6.2015 skončila futbalová sezóna 2014/2015
15.6.2015

V nedeľu 14.6.2015 skončila futbalová sezóna 2014/2015

Dospelí v ZsFZ V. lige Sever skončili sezónu 2014/2015 na 10. mieste tabuľky, zo šestnástich mužstiev. Po zmenách, ktoré v tejto sezóne nastali v našom mužstve i vedení, je to pekné umiestnenie, ktoré zaručuje udržanie sa v V. lige Sever i naďalej.
Radosť nám urobili i naši dorastenci (foto v prílohe), ktorí skončili túto sezónu na 1. mieste z 8 družstiev v VII. lige Juh OBFZ Trenčín. Starostka obce ďakuje za prácu s dorastom Rudolfovi Bobockému. Zvlášť ďakuje za dlhoročné vedenie OŠK Podolie, Stanislavovi Radošinskému, ktorý 30.6.2015 so svojou činnosťou v OŠK končí.
Celú tabuľku s výsledkami a viac o dorastencoch si môžete pozrieť, ak kliknete na

toplist