Aktuality

Aktuality

Deň detí sa tento rok uskutoční 8.6.2019
19.5.2019

Deň detí sa tento rok uskutoční 8.6.2019

O 3 týždne sa v našej obci opäť uskutoční deň venovaný našim deťom. Pre deti sme si pripravili deň plný súťaží, atrakcií, zaujímavého programu. Proste určite si každý príde na svoje a dobre sa zabaví. Celé toto "vypukne" v sobotu 8.6.2019 od 12.00 hod. na miestnom futbalovom ihrisku. Najskôr si deti môžu dobre zasúťažiť, potom si vyskúšať bublinový workshop. Všetkých prídu pozrieť policajti, taktiež sa budú deti môcť povoziť na vojenskej technike a nakoniec prídu HASIČI a urobia "veľký zásah", pričom sa deti dobre "napenia". Rodičia nezabudnite, aby mali deti náhradné oblečenie. Okrem tohto všetkého sa deti môžu vyblázniť na nafukovacích atrakciách a na všetkom čo bude vôkol.
Pripravené bude samozrejme občerstvenie a to nielen pre deti. UŽ SA TEŠÍTE? Veríme, že ÁNO! Tešia sa na Vás vaši animátori ;)

P.S.: radi privítame aj deti z okolitých obcí ;) Sme predsa jeden Mikroregión Dubová.


74. výročie oslobodenia našej obce
16.5.2019

74. výročie oslobodenia našej obce

V sobotu 18.5.2019 sa uskutočnila spomienková udalosť pri príležitosti 74. výročia oslobodenia našej obce pri Pamätníku padlým v 1. a 2. svetovej vojne v Korytnom.


Oslava Dňa matiek
12.5.2019

Oslava Dňa matiek

V nedeľu 12. mája 2019 pripravili naše deti z materskej školy, základnej školy aj školských klubov detí krásny darček svojim mamičkám a babičkám ku Dňu matiek. Vystúpili v našom podolskom kultúrnom dome s kytičkou piesní, tančekov, básní.


Informačná kampaň pre podnikateľov: registračné pokkladne
10.5.2019

Informačná kampaň pre podnikateľov: registračné pokkladne

Finančná správa spustila projekt eKasa. Ide o online napojenie pokladníc na finančú správu. Nové povinnosti sa týkajú všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu. Podnikatelia musia svoje pokladnice upraviť alebo vymeniť a zapojiť sa do systému eKasa najneskôr od 1. júla 2019. Finančná správa v tejto súvislosti dáva do pozornosti nasledovný oznam:


V Podolí sme postavili MÁJ
1.5.2019

V Podolí sme postavili MÁJ

V utorok 30.4.2019 sa uskutočnila krásna tradičná kultúrna akcia v našej obci a to "Stavanie mája".


Hodový víkend v Podolí
28.4.2019

Hodový víkend v Podolí

Posledný víkend v apríli patril hodovej slávnosti našej obce. Program bol rozložený na dva dni. V sobotu bolo bábkové divadlo a zábava a v nedeľu sme začali sv. omšou a poobede to bolo vystúpenie DH Drietomanka v Parku miniatúr. Okrem toho sa mali možnosť deti vyšantiť aj na kolotočoch.


Príhovor starostu k ľudom, ktorí odpad neseparujú
18.4.2019

Príhovor starostu k ľudom, ktorí odpad neseparujú

Starosta obce sa prihovoril v obecnom rozhlase k ľuďom, ktorí neseparujú odpad, alebo len veľmi ojedinele, prípadne si len myslia, že ho separujú. Skutočnosť je však taká, že aj v kontajneroch na triedený zber nájde človek čokoľvek.


Slávnostné otvorenie multifunkčného ihriska
17.4.2019

Slávnostné otvorenie multifunkčného ihriska

V utorok 16.4.2019 sme slávnostne otvorili multifunkčné ihrisko za prítomnosti pozvaných hostí, ktorí sa nemalou mierou pričinili o to, aby sme v Podolí mali takéto ihrisko a taktiež sa pri tejto príležitosti uskutočnil aj medziškolský turnaj žiakov v hádzanej a vo futbale.


Pozývame Vás na hodovú zábavu "Podolské hody"
7.4.2019

Pozývame Vás na hodovú zábavu "Podolské hody"

Obec Podolie si tento rok pre Vás pripravila hodovú zábavu, ktorá je určená aj pre starších a nielen pre "násťročných". Nebude to discotéka, ale ozajstná zábava so živými kapelami. Sprievodnou celovečernou kapelou bude skupina Better Time, vystúpi aj známa Mafia Corner- moderné ľudové piesne, skupina Traky- "šalená" skupina. Tešíme sa na Vás.


Oslava "Dňa učiteľov" v Podolí
31.3.2019

Oslava "Dňa učiteľov" v Podolí

V piatok 29.3.2019 pozval pán starosta všetkých učiteľov a zamestnancov našej základnej školy na obecný úrad, kde ch privítal a v obradnej sieni sa uskutočnila pre nich pripravená malá slávnosť.

toplist